5. Při zájmu o králíčka poprosím zájemce o zálohu, což je po dohodě např.polovina z ceny za králíčka. Tato záloha je NEVRATNÁ, v případě, že si kupující nakonec koupi i po uhrazení zálohy rozmyslí.
6. Ušáky mohu zaslat zookurýrem po cele ČR. S dopravcem mám dobré zkušenosti, info https://www.privez-zvire.cz/cenik/. Druhá firma je https://zverado.cz/ Cena dopravy je 350-400kč.
7. Každý králíček, pro kterého si kupující přijede, bude před kupujícím na požádání zkontrolován, a to jak pohlaví králíčka, tak zdraví, správný skus zoubků králíčka a podobně.
8. Většina králíčků, není-li uvedeno jinak, obdrží Rodokmen králíka Čs.svazu chovatelů, tzn.PP. Systém je takový, že zhruba ve 3-4týdnech věku králíka vypíši PP a odešlu je registrátorovi. Až je dotyčná osoba schválí, odesílá mi je zpět. Bohužel to většinou trvá 1-2měsíce, takže PP odesílám novým majitelům až později poštou.
9. V případě úhynu králíčka v novém domově např.4týdny po koupi nemohu nést za jeho úmrtí zodpovědnost. Bude-li chtít nový majitel situaci řešit vrácením peněz za králíka, budu požadovat pitevní zprávu a vyjádření veterináře, co smrt způsobilo. Plně respektuji genetický problém, ale nemohu být zodpovědná za to, že např. králíčka nakrmí děti něčím nevhodným, co mu způsobí zažívací potíže a podobně.
10. Po příjezdu s králíčkem domů by měl kupující navštívit veterináře, pokud není králíček očkovaný u mne, měl by ho nechat očkovat (králičí mor a myxomatoza). Návštěva veterináře je vhodná po 10.týdnu věku králíka. Ještě před očkováním je vhodné udělat KOPROLOGICKÉ VYŠETŘENÍ trusu na přítomnost kokcidií. Pokud by byli kokcidie přemnožené (např.stresem z přepravy nebo změnou krmiva) je nutné králíčka přeléčit léčivem proti kokcidioze, a až poté nechat králíka očkovat.
KOPROLOGICKÉ VYŠETŘENÍ trusu: vezmete králičí bobky např. během 3dnů, uchováváte je ve skleničce v lednici a poté je odnesete veterináři na rozbor. Vyšetření se provádí pod mikroskopem. Pokud je vše v pořádku, můžete se domluvit na očkování a od 3.-4.měsíce začít přidávat různé druhy zeleniny, ovšem vždy podat na začátku malé množství.
10. Je důležité krmit králíčí mládě spíše dietně-tzn. žádné výkyvy v krmení, žádné ovoce a zelenina, na které není zvyklý. Granule, které dostanete ode mne ke králíčeti, míchejte se svými granulemi, aby přechod na nové krmení nebyl náhlý. Seno a vodu musí mít králík k dispozici neustále.
11. Pokud máte doma menší děti, poučte je, ať nekrmí králíčka nevhodnými potravinami! Mohlo by dojít k trávícím potížím.
12. Zvažte dobře pořízení králíčka. Ne každý králík je opravdu mazlíček, stejně jako třeba kočka nebo pes. A i když svá miminka mazlíme a jsou zvyklá na moje děti, nedokáži zaručit, že se jim povaha pubertou, nebo chováním nového majitele nezmění. Například většina králíků nemá rádo nošení v náručí a pod. Když si člověk pořizuje štěňátko, také netuší, jakou bude mít povahu.
13. Pohlaví u mláděte dokáži určit, ale u 10ti týdenního mláděte se může stát, že to nepoznám na 100%. I u 5ti měsíčního samečka se stává, že ještě nemá zcela vyvinutý pyj, sestoupená varlátka, což je na výstavě posouzeno jako Neklasifikován.
Králíček potřebuje mít neustále k dispozici seno, a množství granulí-cca 1 polévková lžíce ráno+1 polévková lžíce večer. Plus voda. Dávejte králíčkovi větve na okus, obrušuje si tím zuby. Ostatní zeleninu a ovoce přidávejte až později, a vždy po malém kousku. Své králíky od jara do podzimu pouštím na travnatý výběh, takže jsou zvyklí na trávu, ale MIMINKA zelené ještě NESMÍ!
Své zakrslé králičky krmím senem, a granulemi pro zakrslé králíky od německé firmy Berkel Futter-Krauter Light 6008. Do vody dostávají Acidomid K a v případě potřeby jsou přeléčeni proti kokcidioze léčivem ESB3 BIO, Sulfakox.
Do krmení králíci dostávají Nutrimix(minerály+vitamíny), mrkev a v zimním období vitamín C do vody.
Info o krmení králíčků:http://www.zakrslykralicek.cz/granule?fbclid=IwAR1BHqNwd_2D9UAkaqsN-2IdXHEirgg1SEND9OA9Pbb9AJMx2ytc4oxmZ24